Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Ulotki oraz komunikat ostrzegawczy dla uchodźców
Biuro Prewencji KGP przygotowało ulotkę dla uchodźców dotyczącą m.in. problematyki handlu ludźmi i zaginięć osób, natomiast policjanci z KWP w Krakowie wspólnie z ukraińską wolontariuszką nagrali komunikat, który zwiera porady na temat bezpieczeństwa. Treści są dostępne w języku polskim i ukraińskim.
-
Jednośladem bezpiecznie do celu
Wraz ze zmianą pory roku na drogach jest coraz więcej miłośników jednośladów motocykli, motorowerów, rowerów oraz hulajnóg elektrycznych. W trosce o ich bezpieczeństwo Policja od 1 kwietnia do 23 czerwca 2022 r. prowadzi kolejną edycję akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Jednośladem bezpiecznie do celu”.
-
Kierował pod wpływem amfetaminy i marihuany. Interweniowali świadkowie
Jadący slalomem 25-letni kierowca audi został ujęty przez innych uczestników ruchu drogowego i przekazany bocheńskim policjantom. Okazało się, że prowadził pod wpływem amfetaminy i marihuany.
-
Podziękowanie dla policjantów z Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu
„Spotkaliśmy się ze strony funkcjonariuszy państwowych z życzliwością i zainteresowaniem”. „Chcieliśmy z mężem podziękować panom policjantom za fachową pomoc, rozmowę, ludzkie potraktowanie nas w tej trudnej dla nas chwili”. Pismo z podziękowaniami dla funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu, wpłynęło do Komendanta Powiatowego Policji w Bochni insp. Jerzego Polczyka. Małżeństwo z powiatu bocheńskiego chciało w ten sposób podziękować mundurowym za pomoc w trakcie sobotniej interwencji związanej z pożarem na ich działce.
-
STOP Dezinformacji - część druga
Jakie mamy oczekiwania wobec informacji i dlaczego łatwiej jest nam uwierzyć w nieprawdę? Czym jest niebezpieczna platformizacja oraz dlaczego edukacja i krytyczne myślenie są tak istotne w cyberprzestrzeni? Jak zwiększyć swoje bezpieczeństwo w sieci i co może nas czekać w przyszłości? A także o etycznych hakerach i niebezpiecznych „samozwańcach” – opowiada badaczka cyberprzestrzeni dr Karolina Małagocka z Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie w policyjnym cyklu rozmów z ekspertami #WspólnieBezpieczni.
-
Policjanci z Nowego Wiśnicza pomogli obywatelce Ukrainy odzyskać zgubioną torebkę z dokumentami
Dwie kobiety narodowości ukraińskiej czekając na złożenie wniosków o nadanie numerów pesel w Urzędzie Gminy w Łapanowie, zgubiły torebkę, w której były dokumenty całej siedmioosobowej rodziny. Z pomocą przyszli policjanci Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu, którzy odzyskali torebkę wraz z jej cenną zawartością.
-
POLSECURE 2022: międzynarodowe targi i konferencja dotycząca bezpieczeństwa publicznego
Polsecure to wystawa i cykl konferencji w pełni poświęcone bezpieczeństwu publicznemu i służbom mundurowym podległym MSWiA. Organizatorami wydarzenia, które odbędzie się w dniach 27 – 29 kwietnia br. w polskim ośrodku wystawienniczym w Kielcach, są Targi Kielce oraz Komenda Główna Policji. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.
-
32-latek z Bochni skazany na 12 lat więzienia za usiłowanie zabójstwa policjantów
W Bochni, w maju ubiegłego roku, w trakcie interwencji domowej 32-latek zaatakował nożami kuchennymi przybyłych na miejsce policjantów. Jeden z mundurowych został ranny. 1 marca br. Sąd Okręgowy w Tarnowie wydał wyrok w tej sprawie. Atak na policjantów został zakwalifikowany jako usiłowanie zabójstwa, a mężczyzna skazany na 12 lat więzienia.
-
STOP Dezinformacji - część pierwsza
Czym jest dezinformacja i czemu jest niebezpieczna? Komu służy, gdzie są jej źródła i jak budowane są jej zasięgi? Jak odróżnić prawdziwe przekazy od fałszywych i jak reagować na „fake newsy”? Jak dezinformacja na nas wpływa i czym jest „zdrowa polityka klikania”? – między innymi na te pytania odpowiada badaczka cyberprzestrzeni dr Karolina Małagocka z Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie w policyjnym cyklu rozmów z ekspertami #WspólnieBezpieczni.
-
Nietrzeźwy kierowca pouczał pieszego. Został przez niego ujęty i przekazany Policji
23-latek jadący skodą w strefie zamieszkania, zatrzymał swój pojazd i postanowił zwrócić uwagę pieszemu na sposób przechodzenia przez jezdnię. „Karcony” 45-latek wyczuł woń alkoholu od kierującego pojazdem. Natychmiast ze stacyjki pojazdu wyciągnął klucze, uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile. 23-latek z Bochni posiadał także sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.