Zwykły News

Ikona: 

Małopolska Policja zaprasza w swoje szeregi

ZOSTAŃ POLICJANTEM

Każdego roku, kilkaset osób ma szansę na rozpoczęcie służby w małopolskim garnizonie Policji. W  2016 r. przyjęto  411  nowych policjantów.  W roku 2017 planujemy przyjąć do służby kolejnych kilkuset. Być może jedno z wolnych miejsc czeka właśnie na Ciebie.

Przyjdź – sprawdź – zdecyduj.

Prestiż wykonywania zawodu zaufania społecznego, przejrzysta ścieżka kariery,  możliwość ciągłego rozwoju osobistego, stabilne zatrudnienie w instytucji państwowej, to tylko niektóre plusy służby w Policji. 

Polski

Nie daj się okraść, uważaj na kieszonkowców

KRADZIEŻE KIESZONKOWE SĄ OBECNIE PRAWDZIWĄ PLAGĄ. DOCHODZI DO NICH PRZEDE WSZYSTKIM W ŚRODKACH KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ I NA PLACACH TARGOWYCH.

NAJCZĘŚCIEJ POPEŁNIANYM BŁĘDEM OFIARY JEST NIETRAFNA OCENA STANU ZAGROŻENIA              W JAKIM SIĘ ZNALAZŁA I POTENCJALNEGO SPRAWCY PRZESTĘPSTWA. PRZESTĘPCA NIE MUSI ELEKTRYZOWAĆ I STRASZYĆ SWOIM WYGLĄDEM – WRĘCZ PRZECIWNIE – MOŻE WTAPIAĆ SIĘ         W TŁUM, A NAWET WZBUDZAĆ ZAUFANIE.

Polski

" Bądź widoczny z odblaskiem"

Obowiązek noszenia odblasków dotyczy wszystkich pieszych poruszających się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Przepis nie dotyczy  pieszych poruszajacych się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla nich, idących po chodniku, czy w strefie zamieszkania, gdzie cała szerokość drogi jest do dyspozycji pieszego, który ma pierwszeństwo przed pojazdem. Ustawodawca nie narzuca  jak ma wyglądać i  jakie wymiary  ma mieć element odblaskowy . Musi być natomiast widoczny dla innych uczestników ruchu.

Polski

Uwaga na oszustów działających metodą „na policjanta”! Kobieta straciła pieniądze.

Niedawno ostrzegaliśmy przed oszustami, którzy próbowali wyłudzić pieniądze od mieszkańców powiatu miechowskiego stosując metodę „na policjanta”. Niestety po dziesięciu nieudanych próbach, kolejnym razem oszustom udało się nakłonić kobietę do przekazania pieniędzy. Pokrzywdzona straciła 4 tys. zł.

Polski

Strony

Subscribe to RSS - Zwykły News