„Skradzione rowery i inny sprzęt udało się odzyskać”

„Skradzione rowery i inny sprzęt udało się odzyskać”

W dniu 1 czerwca funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Bochni, dzięki szybkiej reakcji jednego z mieszkańców naszego miasta, zatrzymali sprawców kradzieży  m.in. rowerów i innego sprzętu  z prywatnych posesji.

W nocy z 31 maja na 1 czerwca sprawcy, młoda kobieta i mężczyzna - mieszkańcy Krakowa,  dostali się na teren kilku bocheńskich posesji, skąd dokonali kradzieży m.in. kilku sztuk rowerów, piły spalinowej, kosy do żywopłotu, podkaszarki, aparatu fotograficznego, nawigacji samochodowej, sekatorów do żywopłotów, nożyc do trawy, obcinaczy do gałęzi, parasolek, apteczki, wody mineralnej oraz innego drobnego sprzętu, którego łączna wartość wyniosła prawie 10 tysięcy złotych.

Następnie skradzione „łupy” wymienieni postanowili przewieźć do Krakowa. Kiedy pakowali je do wynajętego pojazdu, wzbudzili podejrzenia jego właściciela, który zawiadomił Policję. Bocheńscy Policjanci zatrzymali sprawców kradzieży  i zabezpieczyli skradzione rzeczy. 

Za popełnione przestępstwa kradzieży wymienionym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, przy czym zatrzymany mężczyzna dopuścił się czynu w warunkach tak zwanej recydywy, co skutkuje podwyższeniem górnej granicy kary  o połowę.