Kolejna likwidacja plantacji konopi indyjskich- tym razem w mieszkaniu w bloku.

Kolejna likwidacja plantacji konopi indyjskich- tym razem w mieszkaniu w bloku.

W dniu 31 lipca 2017r. w wyniku wspólnie prowadzonych działań przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego KPP w Bochni oraz Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykowa KWP w Krakowie zatrzymano dwóch sprawców, którzy na terenie  Bochni w wynajmowanym przez jednego z nich mieszkaniu w bloku , prowadzili profesjonalnie przygotowaną uprawę konopi indyjskich.

Na miejscu policjanci ujawnili, a następnie zabezpieczyli jako dowód w sprawie  foliowy tunel do uprawy, wentylatory, przetwornice, filtry i lampy grzewcze. Ujawniono również 38 sztuk doniczek z wystającymi- odciętymi łodygami- co sugerowało,  iż  sprawcy zdołali  już ściąć wyrosłe krzewy i wysuszyć. W toku przeszukania mieszkania zabezpieczono - susz marihuany o wadze 1790 gramów, a w toku dalszych czynności, tj. przeszukań osób zatrzymanych oraz miejsc ich zameldowania i zamieszkania,  kolejne 470 gramów.

Łącznie zabezpieczono 2260 gramów suszu  konopi indyjskich o wartości rynkowej co najmniej 50.000 zł

Policjanci zabezpieczyli także u zatrzymanych pieniądze na poczet grożących im  kar majątkowych w  kwocie 7550 zł.

Podejrzani - to dwaj  mieszkańcy Bochni w wieku 31 i 32 lat, uprzednio nie karani. Jak podają - jeden z nich utrzymuje się z prac dorywczych, drugi nie ma stałego źródła utrzymania.

Zebrane materiały przesłano do Prokuratury z wnioskiem o wszczęcie śledztwa w sprawie oraz zastosowanie środków zapobiegawczych w postaci dozorów policyjnych.

Za posiadania znacznych ilości środków odurzających  grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.