III Turniej Strzelecki o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Bochni

III Turniej Strzelecki o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Bochni

14 maja 2016 roku, na strzelnicy Ligi Obrony Kraju w Pogwizdowie odbyły się III Zawody Strzeleckie o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Bochni dla przedstawicieli służb mundurowych, samorządowców, dyrektorów instytucji, przedsiębiorców z terenu powiatu bocheńskiego i osób z którymi na co dzień współpracują policjanci.

Mimo bardzo niesprzyjającej aury na strzelnicy zgromadziło się blisko 70 gości, min.: I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Paweł Dzierżak, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Robert Strzelecki, przedstawiciele samorządu lokalnego, m.in..: Burmistrz Miasta Bochni Stefan Kolawiński, Wójt, Gminy Bochnia Marek Bzdek oraz wielu innych, znamienitych gości.

W trakcie zawodów, uczestnicy rywalizowali osobno w kategorii kobiet i mężczyzn.

- wśród kobiet zwyciężyła Pani Elżbieta Paczyńska – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, na drugim miejscu uplasowała się Pani Grażyna Czado-Rąpała z Urzędu Skarbowego w Bochni, a na trzecim miejscu Pani Ewelina Makowska – Z-ca Wójta Gminy Bochnia.

- w kategorii mężczyzn zwyciężył Mirosław Kawa – Komendant Powiatowy Policji w Gorlicach, na drugim miejscu uplasował się Pan Łukasz Dylowicz, a na najniższym stopniu podium stanął Pan Kazimierz Chmura.

Podczas zawodów, podniebienia wszystkich gości i strzelców rozpieszczał Pan Krzysztof Chudzik – Dyrektor firmy „Bacówka” w Rajbrocie, który w trakcie ogłoszenia wyników został okrzyknięty najlepszym szefem kuchni na świecie.

 Nie lada atrakcją była również kolekcja broni zaprezentowana przez członków Małopolskiego Stowarzyszenia Strzelców i Kolekcjonerów Militariów, jednego ze współorganizatorów turnieju. Każdy pod okiem profesjonalnych instruktorów strzelania mógł zapoznać się z wieloma typami broni, a z kilku egzemplarzy można było strzelić do tarczy.