Aktualności

 • MAPA WYPADKÓW DROGOWYCH ZE SKUTKIEM ŚMIERTELNYM – WAKACJE 2019
  2019-06-24

  Liczby, tabele, czy porównania nie zawsze przemawiają do wyobraźni kierowców i pieszych. Dlatego też każdego dnia przez cały okres wakacji Policja prezentuje bieżącą liczbę i lokalizację wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz od początku wakacji. Niestety z każdym dniem...
  więcej
 • OGÓLNOPOLSKIE DZIAŁANIA NA RZECZ POPRAWY BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM ORAZ OCHRONY ŚRODOWISKA „SMOG”
  2019-07-16

  17 lipca 2019 roku w całym kraju policjanci przeprowadzą wzmożone działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze będą reagowali na naruszenia przepisów ruchu drogowego, również te związane z ochroną środowiska.

  Około 5 tysięcy policjantów będzie czuwało nad...
  więcej
 • Uwaga na oszustów, znowu dzwonią do bocheńskich domów i wyłudzają pieniądze
  2019-07-11
  We wtorek 9 lipca, 72 letnia mieszkanka Bochni straciła blisko 6000 euro w wyniku oszustwa metodą „na policjanta”. Na numer stacjonarny zadzwoniła kobieta, która podając się za funkcjonariusza Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie poinformowała 72-latkę, że jej mieszkanie jest obserwowane przez...
  więcej
 • NA DRODZE ODPOWIADASZ ZA ŻYCIE…
  2019-07-12

  Większość wypadków drogowych powstaje z winy kierujących pojazdami, przede wszystkim samochodami osobowymi. Dominującą przyczyną tych tragicznych zdarzeń jest prędkość, która ma decydujący wpływ na konsekwencje wypadków. Im jest większa, tym wyższe jest ryzyko utraty życia.

  Mówiąc o zagrożeniach...
  więcej
 • FAKT: WYPRZEDZANIE TO NAJNIEBEZPIECZNIEJSZY MANEWR W RUCHU DROGOWYM
  2019-07-11
  Wyprzedzanie pojazdem to najbardziej niebezpieczny manewr, jaki wykonuje kierowca w ruchu drogowym. To sytuacja, która w warunkach zwiększonej ostrożności, często przy dużych prędkościach, łączy ze sobą konieczność wykonania szeregu czynności w tym samym czasie.
  W wakacje 2018 roku z powodu...
  więcej
 • Piknik rodzinny dla bocheńskich policjantów, pracowników Policji i ich rodzin
  2019-07-08
  5 lipca funkcjonariusze i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Bochni wraz z rodzinami wzięli udział w pikniku rodzinnym zorganizowanym już po raz kolejny przez Komendanta Powiatowego Policji w Bochni.
  Piknik obfitował w szereg atrakcji, zarówno dla tych najmłodszych jak i dorosłych uczestników...
  więcej
 • Przekonywał policjantów, że wypił tylko jedno piwo. 43-latek kierował traktorkiem „garażowej konstrukcji” mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu
  2019-07-04
  „Panie policjancie to było tylko jedno piwko” … tak tłumaczył się 43-letni mieszkaniec powiatu bocheńskiego, który w trakcie kontroli drogowej wydmuchał 3,2 promila alkoholu. Mężczyzna kierował niedopuszczonym do ruchu traktorem typu „SAM”, bez wymaganych dokumentów i ubezpieczenia.
  Kontrolę...
  więcej
 • MIT: NAJBEZPIECZNIEJ JEST NA PROSTEJ DRODZE?
  2019-07-04

  Przykładem mitu, który funkcjonuje w społeczeństwie jest przeświadczenie, że na prostych odcinkach dróg jest najbezpieczniej. W oparciu o dane statystyczne z ubiegłorocznych wakacji obalimy ten mit już dzisiaj.

  Proste odcinki drogi „prowokują” kierowców, nie zawsze zważających na ograniczenia, do...
  więcej
 • zabezpieczone przez Policję krzewy konopi indyjskich rosące w donicach
  2019-07-03
  Nawet blisko 400 porcji narkotyku mogło powstać z suszu uzyskanego z krzewów konopi, które zabezpieczyli bocheńscy i krakowscy kryminalni. Rośliny rosły na terenie nieużytków, zasłonięte wysoką trawą i krzewami. Policjanci zabezpieczyli 18 krzewów w różnej fazie rozwoju, z których największe...
  więcej
 • sierż. szt. Piotr Kita bocheńskim kandydatem na "Policjanta Roku 2019"
  2019-06-28
  Do środy 17 lipca, do godziny 21 będzie można głosować na kandydatów plebiscytu Gazety Krakowskiej "Policjant Małopolski Roku 2019". Komendę Powiatową Policji w Bochni reprezentuje sierż. szt. Piotr Kita.
  Trwa kolejna edycja plebiscytu "Policjant Roku Małopolski" zorganizowana wspólnie przez Gazetę...
  więcej

Strony